Kuřecí stripsy v kukuřičných lupínkách

P32000612_01

Připravili jsme pro vás zdravější alternativu smaženého kuřete. Nemusíte stát u pánvičky, jednoduše je dáte do trouby a za chvilku jsou hotové. Stripsy jsou uvnitř krásně šťavnaté a na povrchu hezky křupavé. Jsou výborné jak na večeři pro rodinu, tak i jako pohoštění pro přátele, na večírek či oslavu.

Do připravených lupínků můžete přidat koření a bylinky, tím budou vaše stripsy neodolatelně ochucené. U těchto stripsů nemusíte mít žádné výčitky, když jich sníte hodně.:)) Děti se u jejich přípravy zabaví a vy budete mít v kuchyni malé pomocníky. Recept na stripsy můžete obměňovat tím, že přidáte jakékoliv ingredience, které má vaše rodina ráda. Můžete vyměnit kuřecí maso za krůtí či rybu a budete mít i chutné rybí prsty bez tuku. Ke stripsům neodmyslitelně patří i omáčka a abychom nejedli pořád dokola kečup, můžete si zkusit namíchat domácí dip. Pro dospělé je chutnější dip ostřejší s česnekem a chilli papričkami, zatímco děti mají raději něco jemnějšího, jako je dip ze zakysané smetany s bylinkami.

Nemusíte si dělat hlavu se servírováním, nejlepší je vše naskládat na prkénko a ať si každý vezme podle své chuti. Jsou snadné a rychlé na přípravu.  Tak abychom vás dále nenapínali, pojďte se podívat na recept.

     


Recept na:

12 - 14 stripsů


Čas přípravy:

10 minut


Celkový čas:

40 minut

             

Ingredience: 

  • 2  kuřecí prsa bez kůže
  • 2  větší vejce
  • 3  hrnky kukuřičných lupínků
  • 2 lžičky koření Tandori masala
  • 1 lžička sušeného medvědího česneku
  • 4 lžíce hladké mouky
  • 1 lžíce olivového oleje

P3200036-2

Postup:

Předehřejte troubu na 200°C a připravte si na plech pečící papír. Omyjte kuřecí prsa pod studenou vodou a usušte papírovou utěrkou. Kuřecí prsa nakrájejte na proužky asi 2 cm široké a 5 cm dlouhé. 

Rozklepněte vejce do misky a rozšlehejte jej. Do vajec přimíchejte olivový olej a připravte si mouku na talíř.

Dejte cornflakes do uzavíratelného sáčku a válečkem či rukou je rozmělněte. Když budete chtít, můžete je dát i do mixéru.

Lupínky vysypte do větší nádoby a k nim přidejte koření Tandori masala, medvědí česnek a promíchejte.

Jeden proužek po druhém obalte v mouce, vajíčku a nakonec v ochucených lupíncích. Každý kus poté přeneste na plech s pečícím papírem a nechte mezi nimi rozestupy.

Pečte v troubě asi 15 minut, poté otočte na druhou stranu a dopékejte, dokud nejsou zlatavé a křupavé.

Servírujte s Vaším oblíbeným dipem.

 

 


 

Like